Fotoğraf Evi
 
SERGİ GÜNCEL SERGİ ETKİNLİK
24. Şinasi Barutçu Kupası Fotoğraf Sergisi
Sergi Açılış Tarihi:15 Aralık 2012
Sergi Güncel Sergi Etkinlik

FOTOGEN Fotoğraf Sanatı Derneği tarafından bu yıl 24.sü gerçekleştirilen “ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI FOTOĞRAF SERGİSİ” 15 Aralık 2012 Cumartesi saat 18.00 de FOTOGRAEVİ’inde bir kokteyl ile açılacaktır.

Açılış töreninde kupa almaya hak kazanan katılımcıların kupaları ve diğer katılımcıların katılım sertifikaları verilecektir. Sergi, Türk Fotoğraf Sanatı’na pek çok emeği geçmiş olan Şinasi BARUTÇU’ nun anısına düzenlenmektedir. Bu sergi ile, fotoğraf alanında çalışanların, tek fotoğrafın raslantısallığından uzaklaşarak nitelikli fotograf serileri üretmesinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Sergiye önceki çalışmaları göz önünde bulundurularak, tüm yurt genelinde geniş bir tarama ile, FOTOGEN Yönetim Kurulu’nca belirlenen 12 katılımcı davet edilmekte ve 6 şar fotoğraf baskısı ile katılmaları istenmektedir. Çalışmaları seçici kurul tarafından 3 yıl üst üste başarılı bulunan katılımcılar, “ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI“nı almaya hak kazanmaktadırlar.

Bu yıl seçici kurul, Nadir EDE, İbrahim GÖKSUNGUR, Cengiz KARLIOVA, Halim KULAKSIZ, ve İbrahim ZAMAN ’dan oluşmaktadır.

3. turda Ali Fuat ALTIN, Banu KAPLANCALI, Arif Tanju KORKMAZ, A.Beyhan ÖZDEMİR ve İsmail TÜTÜN, “ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI “ adayı olarak katılmaktadır.

2. turda M.Veysi BORAN, A.Kadir EKİNCİ ve Muzaffer SÜTLÜOĞLU bulunmaktadır.

2012 yılında ilk tura çağrılan katılımcılar ise, Gülnaz ÇOLAK, Barbaros ODABAŞ, Abdulla SERT ve Feryal ULUDAĞ’dır.

FOTOGRAFEVİ GALERİ’ de açılacak olan sergi 15 Aralık 2012- 30 Aralık 2012 tarihleri arasında açık kalacakır.


< Geri Dön
 
web tasarım