Fotoğraf Evi
 
Önemli Olan Nedir ? Fotoğrafla Avrupa Değerlerinin Araştırılması Fotograf Sergisi
Sergi Açılış Tarihi: 5 Haziran 2009
Sergi Güncel Sergi Etkinlik

Alfred Toepfer Stiftung FVS’ın “Avrupa Üstüne Düşünceler” adıyla, Avrupa değerlerinin rolünü fotograf yoluyla incelemek amacıyla yapmış olduğu projenin sergisi 5 Haziran’dan itibaren Fotografevi’nde.

“Önemli Olan Nedir?” sorup sorusu üzerinden yola çıkan iki fotografçı Pepa Hristova ve André Lützen farklı Avrupa kültürlerindeki değerlerin önemini incelediler.

Ortaya çıkan fotograflar düşünmeye zorlayan ve değerler konusunda görüşlerin çeşitliliğine dikkati çeken vurgulara sahip.
Pepa Hristova çalışmalarında Bulgaristan’daki müslüman azınlığa ve aralarından Türkiye’ye göçenlere daha yakından bakmamıza fırsat tanırken André Lützen “Perimetre” projesi Avrupa’nın sınır bölgelerine kişisel bir gezintiye çıkmamızı sağlıyor.

2006 yılında sona eren projenin sergisinde yer alan fotograflar Haus der Photographie Deichtorhallen Hamburg küratörü, danışmanlar ve vakıf yetkilerininden oluşan editöryal kadro tarafından seçildi.

Geçtiğimiz yıllarda Hamburg Fotografevi-Deichtorhallen’de ve daha sonra Paris Maison Heinrich Heine’de sergilenen fotograflar 5 / 25 Haziran tarihleri arasında Fotografevi Allianz Galerisi’nde İstanbullu fotografseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergi Açılışı: 4 Haziran Perşembe 19:00
Fotografevi Allianz Galerisi
İstiklal Cad. Tütüncü Çık. No:4 Beyoğlu İstanbul
Tel: 0212 2490202
Fax: 0212 2444075
Mail: fotografevi@fotografevi.com

< Geri Dön
 
web tasarım